ויזה להודו

כל המידע והדרכים להנפקת ויזה לטיול שלכם

אם תחפשו באינטרנט תוכלו למצוא מידע רב על ויזות להודו אך הרבה פעמים המידע לא מעודכן ולא נכון. בכתבה זו תוכלו למצוא את המידע המעודכן ביותר, נכון לשנת 2018.

תחילה נדבר על ויזה להודו למטרת תיירות:

ישראלים רבים טסים להודו למטרת תיירות ופנאי, מעל 40 אלף בכל שנה. על פי חוק, ישראלים שרוצים להכנס להודו חייבים להצטייד בויזה שהונפקה מבעוד מועד. כיום ישנם שני סוגים עיקריים של ויזות להודו למטרת תיירות:

ויזה אלקטרונית - ויזה שמנפיקים ישירות באינטרנט, את הויזה מקבלים ישירות למייל תוך 3-4 ימים וכל שעליכם לעשות זה להדפיס אותה. הפתרון הזה נוח מאוד, אך חשוב לציין שהויזה מתאימה רק למי שמתכנן לשהות בהודו עד 60 יום ומתכנן להכנס להודו בטיסה. מרגע קבלת הויזה אפשר לממש אותה ולהכנס להודו במשך 120 ימים, מרגע הכניסה אפשר לשהות במדינה עד 60 יום. ויזה זו מאפשרת שתי כניסות להודו.
ניתן להנפיק עד 2 ויזות אלקטרונית בשנה קלנדרית.

דרך נוספת, שמציעה יתרון של נוחות, היא להנפיק ויזה אלקטרונית להודו דרך אתרי אינטרנט ייעודיים, כמו האתר visa2.co.il. אתר זה מאפשר לבצע את כל התהליך בעברית בצורה נוחה ועם שירות לקוחות זמין, בעלות של 280 ש"ח. במסגרת שירותי האתר, ניתן להוציא את הויזה גם ישירות בשיחת טלפון וללא צורך במילוי טפסים.

ויזת תיירות שמונפקת בדרכון- ויזה שמונפקת ישירות בדרכון דורשת מכם להגיע למשרדי "ש.מ אשרות", למלא טופס, להשאיר את הדרכון ולבוא כ-7 ימי עסקים לאחר מכן לאסוף את הדרכון. אמנם מדובר באפשרות מסורבלת ויקרה יותר (כ430 ש"ח), אך היא מתאימה לכל מי שמתכנן לשהות בהודו מעל 60 יום, או שמתכנן להיכנס להודו בצורה קרקעית מאחת המדינות השכנות.
הויזה הנ"ל תקפה לשנה מיום הנפקתה ומאפשרת כניסות מרובות להודו.

בשנים האחרונות ישראלים רבים טסים להודו גם למטרות עסקים, מי שטס להודו למטרת עסקים צריך להצטייד בויזה למטרת עסקים וגם פה יש שני סוגים עיקריים:

ויזת עסקים אלקטרונית - בדומה לויזת התיירות האלקטרונית, גם עבור ויזת עסקים אלקטרונית התהליך הוא מאוד פשוט ולא מצריך מכם לצאת מהבית. את הויזה ניתן להנפיק עד פעמיים בשנה, והויזה מאפשרת שהייה של עד 60 יום מרגע הכניסה להודו. כלומר, הויזה תתאים עבורכם אם אתם לא טסים באופן תדיר במיוחד להודו.
גם את הויזה הזו אפשר להנפיק בקלות דרך אתר כמו visa2.co.il.

ויזת עסקים שמונפקת בדרכון - במידה ואתם טסים להודו למטרת עסקים מספר רב של פעמים בכל שנה, עליכם להוציא ויזה מסוג הזה. את הויזה ניתן להנפיק במשדרי חברת "ש.מ אשרות" ותידרשו להביא מסמכים שמוכיחים שאכן יש סיבה אמיתית לתדירות הנסיעות שלכם, מכתב הזמנה או מכתב שמוכיח שאתם מועסקים בחברה ההודית.
העלות של ויזה זו היא גבוהה יותר אך היא האפשרות הטובה ביותר עבור אנשי עסקים שטסים להודו לעיתים תכופות.

הארכת ויזה בהודו- חשוב לציין שלא ניתן להאריך את תוקף הויזה במהלך השהות שלכם בהודו אלא אם מדובר במקרה דחוף כגון מצב בריאותי, אשפוז וכו'.
חשוב להקפיד לצאת מהודו לפני שנגמר התוקף של הויזה כדי לא להסבך עם הרשויות.
במידה והוצאתם ויזה אלקטרונית להודו, חשוב לשים לב שהתוקף שלה הינו ל 60 ימים בדיוק מרגע הכניסה למדינה ולא חודשיים.

הכותב הינו נועם לייש, הבעלים של אתר  visa2.co.il המאפשר הנפקת ויזה להודו דרך האינטרנט או הטלפון. ניתן ליצור קשר דרך האתר או בכתובת המייל [email protected].